4. Rocznikowy Szczyt i Nagrody Przyszłych Banków – KSA: Rozpoznawanie Innowacji i Odporności w Królestwie

„Cyfrowa adopcja umożliwiła coraz więcej płatności” – powiedział Przemek Henschke – CIO w D360 Bank podczas tegorocznego 4tego dorocznego szczytu i nagród Future Banks Summit & Awards KSA w Rijadzie, Arabii Saudyjskiej.

Na przestrzeni kilku lat byliśmy świadkami odważnych działań Bliskiego Wschodu, mających na celu napędzenie sektora finansowego regionu ku przyszłości opartej na transformacji cyfrowej. Rozpoznając kluczową rolę, jaką technologia odegrała w gospodarce światowej, Królestwo Arabii Saudyjskiej zamierza zrewolucjonizować swoją branżę bankową, wprowadzając nowoczesne technologie i najlepsze praktyki, takie jak Open Banking i Synthetic AI.

Podczas wydarzenia pojawiły się istotne spostrzeżenia i dyskusje, które zmieniają spojrzenie na bardzo dynamiczną, przejrzystą gospodarkę. „W dzisiejszym świecie każda transakcja odbywa się w czasie rzeczywistym, a ryzyko wzrasta. Z tego powodu analiza płatności w czasie rzeczywistym i systemy oceny ryzyka transakcji są niezbędne do sprawnego funkcjonowania.” – powiedział Suresh Ramamurthi, przewodniczący CBW Bank. Przejrzystość jest niezwykle ważna dla utrzymania lojalności klientów i zaufania w branży utrzymywanej przez organizacje fintech. Ostatecznie banki, NBFIs i regulatorzy współpracują, aby utrzymać równowagę, jednocześnie zapewniając ograniczenie ryzyka dla klientów; „Nie konkurujemy z instytucjami bankowymi, wspieramy je tak, jak one nas wspierają.” – powiedział Abdullah AlShahrani, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w Tamweel Aloula.

Podsumowując, tegoroczny szczyt był gęsto nacechowany dyskusjami dotyczącymi sukcesu oraz prestiżowymi nagrodami Future Banks Awards, które uhonorowały długotrwałe osiągnięcia w branży bankowej i fintech.

Podsumowanie

Najlepsza firma fintech w KSA 2023 Tweeq – aplikacja konta wydatków oparta na zaufaniu – była dumna zwyciężczynią w kategorii Najlepsza Firma Fintech w Arabii Saudyjskiej 2023 roku.

Wzrastający bank w KSA 2023 D360 Bank

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *