Cathie Wood Wątpi w zatwierdzenie przez SEC funduszy ETF kryptowalutowych poza Bitcoinem i Ethereum

Cathie Wood waha się co do zatwierdzenia przez SEC ETF-ów kryptowalutowych poza Bitcoinem i Ethereumem

Cathie Wood, założycielka i dyrektor zarządzający firmy inwestycyjnej Ark Invest, wyraziła wątpliwości co do zatwierdzenia przez amerykański regulator rynków finansowych (SEC) ETF-ów kryptowalutowych poza dwoma największymi aktywami cyfrowymi – Bitcoinem i Ethereumem.

Wood, znana z odważnych inwestycji w technologiczne spółki, stwierdziła, że choć inwestorzy są zainteresowani różnymi kryptowalutami, to regulacje wciąż stanowią duże wyzwanie dla wprowadzenia ETF-ów opartych na tych aktywach do obrotu na giełdzie.

Obecnie, SEC wydaje zezwolenia na ETF-y bazujące jedynie na Bitcoinie i Ethereum – dwóch największych i najbardziej znanych kryptowalutach na świecie. Wood uważa, że rozszerzenie tego zakresu na inne kryptowaluty może wymagać czasu i spełnienia pewnych warunków ze strony emitentów funduszy.

W swojej wypowiedzi Wood podkreśliła także, że chociaż rynek kryptowalut jest dynamiczny i rozwijający się, regulacje wciąż stanowią istotną barierę dla rozwoju nowych produktów finansowych opartych na tych aktywach. W związku z tym, inwestorzy muszą być świadomi ryzyka związanego z inwestowaniem w kryptowaluty, zwłaszcza tych mniejszych i mniej znanych.

Wood jest jednak optymistką co do przyszłości rynku kryptowalut i uważa, że inwestowanie w te aktywa może być korzystne dla portfeli inwestorów. Jednocześnie zaleca zachowanie ostrożności i staranne zbadanie każdej inwestycji przed jej podjęciem.

Wniosek z jej wypowiedzi jest taki, że choć stawki mogą być wysokie, to potencjalne korzyści mogą być równie duże, jeśli inwestycje w kryptowaluty zostaną przeprowadzone mądrze i z odpowiednią wiedzą na temat tego rynku.

Warto zatem śledzić rozwój sytuacji w zakresie zezwoleń na ETF-y kryptowalutowe, ponieważ ich ewentualne rozszerzenie na inne aktywa cyfrowe mogłoby otworzyć nowe możliwości inwestycyjne dla wielu inwestorów.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *