DOJ oskarża trójkę w związku z schematem wymiany kart SIM, potencjalnie powiązanym z kradzieżą kryptowaluty FTX o wartości 400 milionów dolarów

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) oskarżył trójkę osób w związku z oszustwem przy wymianie kart SIM, które potencjalnie mogą być powiązane z kradzieżą kryptowalut o wartości 400 milionów dolarów ze giełdy FTX.

Według oskarżenia, trójka oskarżonych, Kevin Belanger, Jarratt White oraz Mark Abel, mają być zaangażowani w przestępcze działania związane z kradzieżą kryptowalut poprzez manipulację kart SIM. Schemat miał polegać na przechwyceniu numerów telefonów ofiar i uzyskaniu dostępu do ich portfeli kryptowalutowych.

Oskarżeni zostali aresztowani w związku z podejrzeniem udziału w przestępstwach, takich jak oszustwa komputerowe, kradzież tożsamości i kradzież kryptowalut. DOJ uważa, że trójka podejrzanych mogła być zaangażowana w jedną z największych kradzieży kryptowalut w historii, która dotknęła giełdę FTX.

Kradzież kryptowalut o wartości 400 milionów dolarów z giełdy FTX miała miejsce w ubiegłym roku i wstrząsnęła światem kryptowalut. Wówczas hakery przejęli kontrolę nad portfelem hot wallet giełdy, gdzie przechowywane są środki klientów. Kradzież spowodowała spadek wartości kryptowalut na rynku i wywołała zamieszanie wśród inwestorów.

DOJ zwrócił uwagę na to, że oszustwa związane z wymianą kart SIM stały się coraz częstsze wśród hakerów, którzy poszukują nowych sposobów na kradzież kryptowalut. Dlatego też organy ścigania podjęły działania w celu ścigania i zapobiegania tego rodzaju przestępstwom.

Oskarżeni ryzykują surowe konsekwencje prawne za swoje działania. Wraz z postępowaniem sądowym DOJ będzie prowadzić dochodzenie w celu ujawnienia wszystkich szczegółów związanych z kradzieżą kryptowalut z giełdy FTX oraz zidentyfikowania wszystkich osób zaangażowanych w ten przemyślany przestępczy proceder.

Kradzież kryptowalut jest poważnym przestępstwem, które może zaszkodzić nie tylko poszkodowanym inwestorom, ale także całemu ekosystemowi kryptowalut. Dlatego też organa ścigania podejmują wszelkie możliwe środki, aby zidentyfikować i ukarać sprawców takich przestępstw.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *