Hoskinson zaskoczony wsparciem dla skompromitowanego założyciela FTX SBF

Charles Hoskinson krytykuje korzystne przedstawienie mediów założyciela FTX, SBF, w trakcie jego procesu sądowego, kwestionując etykę mediów i wpływową pomoc.

Punkty wyszczególnione

  • Charles Hoskinson krytykuje przedstawienie mediów i wpływową pomoc SBF w trakcie procesu sądowego.
  • Książka Michaela Lewisa o SBF, skrytykowana za bycie “trasą przeprosin”, wywołuje gniew społeczności kryptowalutowej.
  • Znaczący wpływowi influencerzy kryptowalutowi wyrażają dezaprobatę wobec pozytywnej narracji wokół SBF.
  • Krytyka mediów i elit pojawia się w trakcie trwającego procesu SBF i upadku FTX.

W narracji, która wstrząsa społecznością kryptowalutową, Charles Hoskinson, twórca Cardano, wyraził jawną dezaprobatę wobec sprzyjających podtekstów towarzyszących przedstawieniu mediów Sama Bankmana-Frieda (SBF), założyciela FTX, który obecnie jest uwikłany w proces karny.

SBF, którego Hoskinson jednoznacznie nazwał “Bernardem Madoffem mojego pokolenia”, nie tylko jest przedmiotem procesu sądowego, ale także fali wsparcia ze strony elit, szczególnie zauważalnej w nowej książce Michaela Lewisa, “Going Infinite: The Rise and Fall of a New Tycoon”.

Narracja Hoskinsona na temat SBF

Ta książka, która zagłębia się głęboko w życie SBF, rzekomo aby rozpracować wydarzenia prowadzące do upadku FTX, została oskarżona przez Hoskinsona o pełnienie roli “trasy przeprosin”. Sugeruje, że łagodna i pozornie oczyszczająca narracja mediów wokół SBF jest wynikiem jego powiązań z wpływowymi osobistościami: “Wygląda na to, że istnieje grupa osób w elitarnych kręgach, które desperacko chcą somehow zdobyć publiczną oczyszczenie dla SBF” – zauważył Hoskinson, rozszerzając swoją krytykę na krajobraz medialny, który postrzega jako “głęboko skorumpowany” w obecności “odpowiednich przyjaciół”.

Narracja Michaela Lewisa nie umknęła uwadze ani krytyce innych osób związanych z kryptowalutami. Śledczy blockchain CoffeeZilla oskarża książkę o bycie “pełną obroną SBF”, podczas gdy ceniony komentator kryptowalut Dan Held jednoznacznie określił propagandową narrację Lewisa jako “niewiarygodnie nieuczciwą”,

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *