Hydranet uruchamia Layer 3 DEX: Rewolucja w bezpiecznym handlu międzyłańcuchowym

Berlin, Niemcy, 25 września 2023 r., Chainwire

Hydranet, znany ze swojej wiedzy na temat handlu pozałańcuchowego, właśnie wprowadził Hydranet DEX, platformę handlową warstwy 3, która integruje wiele protokołów pozałańcuchowych, umożliwiając bezpieczny, opłacalny i niemal natychmiastowy handel międzyłańcuchowy. Hydranet DEX zadebiutował oficjalnie jako beta głównego łańcucha 23 września 2023 r., po ponad roku dedykowanego rozwoju. Wydanie to stanowi ważny kamień milowy w historii projektu, którego przyszłość obiecuje jeszcze bardziej przełomowe rozwiązania.

Jestem naprawdę dumny z nas. Rozwinęliśmy się z małego projektu do obecnie dojrzałego projektu DeFi #700 z wspaniałą mapą drogową na lata 2023/24. – Joe Park, kierownik projektu Hydranet

Hydranet prezentuje swoje DEX jako platformę handlową warstwy 3, która łączy ekosystemy Bitcoin i Ethereum (w tym wszystkie zgodne z protokołami Ethereum Virtual Machine (EVM) pozałańcuchowe sieci), umożliwiając użytkownikom płynne handlowanie między nimi. Dzięki wykorzystaniu protokołów pozałańcuchowych, takich jak technologie Lightning i Connext Vector, które zostały połączone w jedno rozwiązanie umożliwiające interakcję tych protokołów, Hydranet umożliwił handel między fundamentalnie różnymi blockchainami praktycznie bez opłat, niemal natychmiastowo i przede wszystkim w sposób bezpieczny, ponieważ użytkownicy zawsze zachowują pełną kontrolę nad swoimi środkami.

Protokoły pozałańcuchowe odgrywają kluczową rolę w tym rozwiązaniu i odnoszą się do zestawu reguł, specyfikacji i struktur, które definiują standardy i procedury przeprowadzania transakcji poza blockchainem przy użyciu tego, co powszechnie nazywane jest kanałami stanu. W przeciwieństwie do transakcji na łańcuchu, które wymagają potwierdzenia przez górników, transakcje pozałańcuchowe wyróżniają się natychmiastowym czasem transakcji, minimalnymi lub zerowymi opłatami transakcyjnymi, wysokim poziomem prywatności i operacjami bezpiecznymi. Te cechy sprawiają, że transakcje pozałańcuchowe są szczególnie przydatne w przypadku mikrotransakcji, częstych interakcji i scenariuszy, w których czasowa reakcja jest kluczowa.

Rozpo

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *