Hydranet uruchamia Layer 3 DEX: rewolucja w bezpiecznym handlu międzyłańcuchowym

Berlin, Niemcy, 25 września 2023 r., Chainwire

Hydranet, znany ze swojej wiedzy na temat handlu poza łańcuchem, właśnie wydał Hydranet DEX, platformę handlową warstwy 3, która integruje wiele protokołów poza łańcuchem, umożliwiając bezpieczny, opłacalny i niemal natychmiastowy handel między łańcuchami. Hydranet DEX zadebiutował oficjalnie jako beta głównego łańcucha 23 września 2023 r., po ponad roku dedykowanego rozwoju. Wydanie to stanowi ważny kamień milowy w historii projektu, którego przyszłość obiecuje jeszcze bardziej przełomowe rozwiązania.

Jestem naprawdę dumny z nas. Rozwinęliśmy się z małego projektu do obecnie dojrzałego projektu DeFi o numerze 700 na liście z wspaniałym planem na 2023/24. – Joe Park, kierownik projektu Hydranet

Hydranet prezentuje swoje DEX jako platformę handlową warstwy 3, która łączy ekosystemy Bitcoin i Ethereum (w tym wszystkie zgodne z Ethereum Virtual Machine (EVM) sieci poza łańcuchem), umożliwiając użytkownikom płynne handlowanie między nimi. Dzięki wykorzystaniu protokołów poza łańcuchem, takich jak technologie Lightning i Connext Vector, które zostały połączone w jedno rozwiązanie umożliwiające tym protokołom współdziałanie, Hydranet umożliwił handel między fundamentalnie różnymi łańcuchami praktycznie bez opłat, niemal natychmiastowo i przede wszystkim w sposób bezpieczny, ponieważ użytkownicy zawsze zachowują pełną kontrolę nad swoimi środkami.

Protokoły poza łańcuchem odgrywają kluczową rolę w tym rozwiązaniu i odnoszą się do zestawu reguł, specyfikacji i struktur, które definiują standardy i procedury przeprowadzania transakcji poza łańcuchem, korzystając z tego, co powszechnie nazywane jest kanałami stanowymi. W odróżnieniu od transakcji na łańcuchu, które wymagają potwierdzenia przez górników, transakcje poza łańcuchem wyróżniają się natychmiastowym czasem transakcji, minimalnymi lub zerowymi opłatami transakcyjnymi, wysokim poziomem prywatności i operacjami bezpiecznymi. Te cechy czynią transakcje poza łańcuchem szczególnie przydatnymi dla mikrotransakcji, częstych interakcji i scenariuszy, w których czasowa reakcja jest kluczowa.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *