Walenie i instytucje prowadzą wzrost wolumenu wymiany Bitcoinów

Walenie i instytucje prowadzą atak na wzrost wolumenu wymiany Bitcoina

W ciągu ostatnich kilku lat Bitcoin stał się jednym z najbardziej popularnych aktywów inwestycyjnych na świecie. Jednakże, w ostatnim czasie zaobserwowano znaczący wzrost wolumenu wymiany tej kryptowaluty, a główni gracze zaangażowani w ten trend to wielkości takie jak wieloryby finansowe czy instytucje inwestycyjne.

Według danych z CoinDesk, w zeszłym tygodniu średni dzienny wolumen handlu Bitcoinem na giełdach kryptowalutowych wyniósł około 71 miliardów dolarów. To oznacza niemal dwukrotny wzrost w stosunku do zeszłego roku. Również, według raportów analizy Chainalysis, w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła liczba Bitcoinów trzymanych na portfelach giełdowych przez dłuższy czas, co sugeruje większą aktywność handlową.

Spekuluje się, że głównymi graczami zaangażowanymi w ten wzrost wolumenu są instytucje inwestycyjne oraz tzw. “wieloryby finansowe” – czyli inwestorzy o dużych zasobach finansowych. Większa aktywność wymiany Bitcoinem jest głównie wynikiem większego zaangażowania instytucji w przestrzeń kryptowalutową.

Jednym z głównych powodów, dla których instytucje inwestycyjne kierują się w stronę Bitcoina, jest fakt, że ta kryptowaluta jest uważana za skuteczną formę zabezpieczenia przed inflacją. Ponadto, coraz więcej instytucji widzi potencjał w technologii blockchain, która stoi za Bitcoinem, i chce zainwestować w nią.

Innym czynnikiem, który przyczynił się do wzrostu wolumenu handlu Bitcoinem, są różnego rodzaju produkty finansowe związane z tą kryptowalutą, takie jak kontrakty terminowe czy fundusze inwestycyjne. Dzięki nim instytucje mogą łatwiej inwestować w Bitcoina bez konieczności bezpośredniego jego posiadania.

Wzrost wolumenu handlu Bitcoinem nie tylko odzwierciedla rosnące zainteresowanie tą kryptowalutą, ale także pokazuje, że instytucje finansowe są coraz bardziej zaangażowane w przestrzeń kryptowalutową. Może to przyczynić się do dalszego rozwoju rynku kryptowalut oraz zwiększenia zaufania do nich ze strony inwestorów.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *